Miközben a káromkodást negatív köntösben tüntetjük fel, sokszor azonban pozitív hatással van az emberre: például a stresszt is levezethetjük vele többek között. Ez az amiért azok, akik többet káromkodnak kellemesebb társaságot jelentenek a már kieresztett gőz miatt. Gondoljunk bele mennyivel szívesebben töltünk időt valaki olyannal, aki nyugodtabb, mint egy olyannal aki feszült, képtelen nyugodt hangnemben társalogni, problémákat megbeszélni.

Valakivel egy komoly beszélgetést folytatsz, minden jól megy. A beszéde lenyűgöz, aztán egyszer csak kibukik belőle egy káromkodás. Ekkor jön az összeomlás, rossz benyomást tesz benned. Most azonban kiderült, hogy túl korán ítélted meg eddig őket. A kutatások azt állítják, hogy akiknek színes szókincsük van, azok sokkal inkább megbízható személyiségek. Kutatások azt is bizonyítják, hogy az emberek sokszor káromkodó szavakat használnak a humor helyettesítésére.

A káromkodás nem probléma
Egy beszámoló szerint, melynek neve „ a káromkodás tudománya”, azt állítják, hogy a káromkodásnak lehet pozitív, illetve negatív kihatása is. Azonban arra jutottak, hogy alapvetően a káromkodás nem probléma. „ Abból tudjuk, hogy több mint 10.000 felvételünk van arról, ahogy gyerekek és felnőttek káromkodnak, ám nem tapasztaltunk negatív következményeket ebből kifolyólag. A nyilvános káromkodás erőszakhoz nem vezet. Ezek többnyire ártatlanok vagy pozitív irányba viszik el a beszélgetést” – írják.