Mindnyájan szeretjük az érdekességeket, a vicceket, a meghökkentő dolgokat. Ezek egy részről viccesek, de más részről tágítják is a “fejünket”, új nézőpontokkal és ismeretekkel gazdagítanak. Olyasmikre döbbenhetünk, csodálkozhatunk rá, amely megváltoztathatja az életünket is. Legalább is közvetlenül egy kicsit, közvetetten akár még inkább, ha egyszer szívünk választottját bűvöljük el tudásunkkal!

1, A második világháborúban Magyarország hadat üzent az Egyesült Államoknak. Ezt, igen szokatlan módon az USA nem fogadta el.
Erről egy jól ismert anekdota számol be:
Szereplők: Truman, akkor államtitkár, később az USA elnöke, és az ügyeletes titkár. Idő: 1941. december.
– Jó reggelt, jó reggelt. No mi újság?
– Államtitkár úr, Magyarország hadat üzent nekünk.
– Miféle ország is ez a Magyarország?
– Kisebb királyság Kelet-Európában.
– Ki a királya?
– Hát királya az nincsen.
– Ki akkor a vezetője?
– Horthy Miklós ellentengernagy, kormányzó.
– Ellentengernagy? És melyik tenger mellett is fekszik ez az ország?
– Hát tengere az nincs.
– Úgy!? No és mi baja van velünk ennek az országnak?
– Velünk semmi. Romániával szemben vannak területi követelései.
– Románia?
– Kisebb királyság Kelet-Európában.
– Románia a mi szövetségesünk?
– Nem államtitkár úr, Románia Magyarország szövetségese…

2, 1915-ben Cecil Chubb milliárdos megvette feleségének ajándékba a Stonehenge-et. De az asszony nem volt elragadtatva, ezért a férj vissza adta a briteknek.
A feleséges részben nem lehetünk egészen biztosak, de az tény, hogy Sir Cecil Herbert Edward Chubb, aki foglalkozására nézve ügyvéd volt, igen nagy vagyont halmozott fel. Chubb 1876-ban született, néhány kilométerre a Stonehenge-től egy Shrewton nevű faluban.
39 éves korában megjelent egy aukción, ahol az Antrobus család többek között a Stonehenge-et is eladásra kínálta. Chubb 6600 fontért vette meg a köveket, ez mai árfolyamon valamivel 200 millió forint feletti összeg.
3 évvel később a nemzetnek ajándékozta a Stonehenge-et, több kitétellel együtt (pl. nem lehet építményeket építeni, a belépődíj nem lehet több 1 shillingnél), meg kell őrizni az adott állapotát. Nagylelkűségéért baronet (magyarul kb. albáró) címet kapott.